Blog Arsen

Ozonowanie mieszkań - czy ma to sens?


Molekuła ozon

Zwykle z brzydkimi zapachami radzimy sobie „domowymi sposobami”. Istotne jest oczywiście utrzymywanie czystości w mieszkaniu, regularne wynoszenie śmieci (i ich segregacja), a także częste wietrzenie pomieszczeń. Wiele osób dodatkowo kupuje w drogeriach odświeżacze powietrza, które świetnie sprawdzają się w toalecie, łazience, a także w pokojach, w których np. przebywają osoby palące papierosy. Rozwiązaniem dla nieprzyjemnych zapachów pochodzących z kuchni, jest instalacja okapu, który pochłania zapach z gotowanego czy smażonego jedzenia, a także regularne porządkowanie przypraw (może być to zaskoczeniem, ale po upływie terminu ważności, niektóre przyprawy – zwłaszcza do kurczaka – potrafią wydzielać tak nieprzyjemną woń, że przebywanie w kuchni staje się męczarnią, a nie wszyscy są w stanie od razu zlokalizować źródło problemu).

Kolejną kwestią jest pilnowanie szczelności okien (przez które do wnętrza może przedostawać się wilgoć) oraz szczelności sytemu kanalizacji. Jednak co zrobić w sytuacji, w której w mieszkaniu zaczyna unosić się nieprzyjemny (często trudny do sprecyzowania) zapach, a wszystkie powyższe kryteria mamy pod kontrolą?

Czas na ozonowanie!

Wykorzystanie profesjonalnego sprzętu i przeprowadzenie ozonowania mieszkania, to coś więcej niż tylko usunięcie problematycznych woni. Pozwala ono bowiem:

Ile to kosztuje i czy się opłaca?

Cena uzależniona jest od mieszkania, w którym ma być przeprowadzony zabieg ozonowania. Większa powierzchnia wymaga większego nakładu pracy – dlatego za ozonowanie kawalerki płaci się znacznie mniej, niż mieszkania liczącego 3 lub 4 pokoje. Koszt ustalany jest zatem zawsze indywidualnie, niemniej średnia cena pracy specjalisty (który spędzi w mieszkaniu około 1,5 godziny) to mniej więcej 300 złotych. Wiele zależy też od technologii, jaką wykorzystuje dana firma. Nowszy sprzęt jest bardziej wydajny, a i doświadczony pracownik sprawniej wykona usługę.

A opłacalność? Wychodzimy z założenia, że ozonowanie przeprowadza się raz na kilka lat, o ile nie dotyczy mieszkania narażonego na notoryczne „wdzieranie się” do niego wilgoci. Większość Klientów poprzestaje na jednorazowej usłudze, która pozwala rozprawić się z problemem nieprzyjemnego zapachu, niemożliwego do usunięcia domowymi sposobami. W takiej sytuacji jest to zabieg zdecydowanie opłacalny – jest to bowiem koszt, który ponosimy raz na kilka lat lub rzadziej.

Są też jednak Klienci, którzy z ozonowania korzystają częściej – zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. Przypominamy, że ozonowanie jest w stanie zlikwidować wirusy i bakterie. Częściej z usługi korzystają także osoby uczulone na roztocza. A sezonowo – także inni alergicy, którzy zmagają się głównie z pyłkami traw czy drzew (wiele z tych alergenów jest niewidocznych gołym okiem, a przenikają one do mieszkania przy każdym otwarciu okna). Nawet najdokładniejsze i codzienne sprzątanie mieszkania, nie jest w stanie zagwarantować całkowitego usunięcia alergenów. Ozonowanie radzi sobie z tym bez żadnych kłopotów.

Jeśli zatem byliby Państwo zainteresowani skutecznym odświeżeniem powietrza w mieszkaniu, usunięciem przykrego zapachu (na trwałe), zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Przed wykonaniem telefonu prosimy tylko o przygotowanie informacji o powierzchni Państwa mieszkania – łatwiej będzie oszacować nam koszty usługi. Czekamy na Państwa kontakt pod telefonem: 732-998-151

Wysokie temperatury a zgony

Kategorie

Archiwa

Call Now Button