Ozonowanie Łódź

Ozonowanie jest jedną z metod wykorzystywanych podczas procesów takich jak dezynfekcja czy dezodoryzacja. Jest naturalnym dezynfektantem, który skutecznie zwalcza grzyby (znajdujące się w ścianach lub bezpośrednio na nich), pleśń i roztocza. Ozon skutecznie usuwa również alergeny – nagromadzone w mieszkaniu pyłki drzew i traw, przedostające się do lokali w okresie letnim, a także roztocza. Usuwa zapach stęchlizny i nadaje pomieszczeniu świeży, trwały zapach (nie maskuje bowiem wydzielanego np. przez grzyby czy pleśń odoru, ale go eliminuje).

Ozonowanie wykorzystywane jest często w starym budownictwie (kamienice), w którym przez lata gromadził się nieprzyjemny zapach związany z rozwojem grzybów, wirusów, bakterii i drobnoustrojów.

Ozonowanie w walce z koronawirusem

Skuteczność metody ozonowania w walce z różnego rodzaju wirusami, jest potwierdzona naukowo. Co więcej wykazano, że ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, tym samym posiada tysiąckrotnie wyższą siłę usuwania m.in. wirusów, niż chlor czy fluor. Dezynfekcja z użyciem ozonu jest także skuteczniejsza od promieniowanie UV i tzw. filtrów HEPA.

Warto skorzystać z usługi ozonowania pomieszczeń, w których koronawirus mógł się rozprzestrzenić lub w których znajdowały się osoby zarażone tym wirusem (lub innymi). Usługi świadczymy zarówno w mieszkaniach prywatnych, częściach wspólnych bloków (np. klatki schodowe, zsypy), ale przede wszystkim w lokalach użyteczności publicznej – w tym w gabinetach lekarskich, przychodniach, szkołach. Więcej informacji uzyskać mogą Państwo pod numerem telefonu: 732-998-151

Ozonowanie lokali użyteczności publicznej i mieszkań

Firma Arsen oferuje ozonowanie mieszkań i obiektów przemysłowych (chłodnie, magazyny, lokale gastronomiczne). Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, przeprowadzane przez naszą firmę ozonowanie jest nie tylko bezpieczne, ale także skuteczne i zapewnia trwałe usunięcie zarówno nieprzyjemnego zapachu, jak również jego przyczyn.

Ozonowanie zalecane jest:

Warto podkreślić, że odpowiednio przeprowadzone ozonowanie jest metodą bezpieczną dla ludzi i zwierząt, ponieważ w czasie wykonywania usługi stosowany jest środek naturalny – ozon, który jest wytwarzany np. po burzy, gdy po wyładowaniach atmosferycznych dochodzi do powstawania cząsteczek O3. 

Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie wykorzystanie tego środka dezynfekcyjnego (w niewłaściwym stężeniu – 0,08 ppm i więcej) może być groźne – wdychanie ozonu w wysokim stężeniu przez kilka godzin, może zaburzyć funkcje układu oddechowego. Dlatego zawsze należy korzystać z usług specjalistów, dysponujących zarówno odpowiednim sprzętem, jak i doświadczeniem w przeprowadzaniu ozonowania lokali.

Wszystkich zainteresowanych ofertą ozonowania mieszkań bądź innych pomieszczeń wymagających usunięcia przyczyn powstawania nieprzyjemnego zapachu, zapraszamy do telefonicznego kontaktu z naszą firmą.

Usługi związane z ozonowaniem mieszkań i innych lokali, świadczymy w Łodzi i na całym terenie województwa łódzkiego.

 

Ozonowanie mieszkań i obiektów przemysłowych
4.93 98.67% 15 liczba głosów