Blog Arsen

Sprzątanie po Zmarłym, który zmagał się z poważną chorobą


Ciężko chora osobaDokładna dezynfekcja miejsca zgonu pozwala przywrócić lokal do ponownego użytku. Co to oznacza? Wszelkie zanieczyszczenia muszą zostać usunięte, aby mieszkańcy danego budynku mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo. Każdy etap specjalistycznego sprzątania po Zmarłym powinien być przeprowadzony ze szczególną starannością.

Sprzątanie po zgonie osoby ciężko chorej

Rzetelne wykonanie wszystkich czynności jest szczególnie istotne, gdy Zmarły za życia borykał się z poważnym schorzeniem. Kontakt z płynami ustrojowymi takiej osoby może być znacznie groźniejszy niż w przypadku zgonu z przyczyn naturalnych. Do najbardziej niebezpiecznych chorób zakaźnych zalicza się m.in.:

Powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich chorób i zagrożeń wynikających z przebywania w miejscu, w którym doszło do zgonu. Osoby zmarłe bywają nosicielami groźnych wirusów i bakterii, które „wiszą” w powietrzu lub wydostają się z organizmu wraz z płynami ustrojowymi. To niesie za sobą niebezpieczeństwo zakażenia, na które narażone są w szczególności dzieci i osoby starsze.

Dezynfekcja miejsca zgonu, przeprowadzona przez profesjonalną firmę, to zabieg konieczny, dzięki któremu bliscy i sąsiedzi Zmarłego mogą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem: 732-998-151

Opróżnianie mieszkań po zgonie – jak należy to robić?
Sprzątanie po samobójstwie, zabójstwie – niezbędna pomoc w trudnych chwilach

Kategorie

Archiwa