Blog Arsen

Najważniejsze informacje o dezynsekcji

Najważniejsze informacje o dezynsekcji
5 100% 9 liczba głosów

Specjalista od dezynsekcjiWiele osób, które zainteresowane są skorzystaniem z usług mających na celu likwidację takich szkodników jak pluskwy, karaluchy czy prusaki, zgłasza się do nas z prośbą o dezynfekcję mieszkania. To popularny błąd – często dezynfekcja kojarzona jest z dezynsekcją, a są to dwa terminy, których nie należy używać naprzemiennie. Odnoszą się bowiem do zupełnie różnych usług. Dezynfekcja ma na celu usunięcie mikroorganizmów (takich jak np. bakterie), które nie są widoczne goły okiem, a stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Z usługi tej korzystają najczęściej przychodnie medyczne, szpitale, ale także osoby prywatne (w celu usunięcia choćby „grzybów mikroskopijnych” lub podczas sprzątania po zgonie).

A zatem – czym jest dezynsekcja?

Sama nazwa zabiegu jest swego rodzaju „podpowiedzią”. Dezynsekcja to, w dużym uproszczeniu, likwidacja insektów. A do nich zaliczają się szkodniki, które (w przeciwieństwie do mikroorganizmów), są widoczne i można je – z większym lub mniejszym trudem – dostrzec bez korzystania z mikroskopu. Usługa pozwala na pozbycie się różnego rodzaju owadów, takich jak:

Do dezynsekcji wykorzystywane są różnego rodzaju środki – zarówno chemiczne, jak i biologiczne czy mechaniczne. W przypadku niewielkiej ilości szkodników, można wykorzystać te ostatnie – stosując „pułapki”, które wabią owady, jak i ich samodzielne usuwanie (jeśli nie zdążyły jeszcze założyć gniazd i wiadomo, gdzie się znajdują). Jeśli liczebność insektów jest znaczna, najskuteczniejszymi metodami ich usuwania jest:

Dlaczego dezynsekcja jest tak ważna?

Pozbycie się z domu insektów jest istotne przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Szkodniki nie tylko dotkliwie gryzą (np. pluskwy i pchły) czy roznoszą bakterie (pluskwy, karaluchy, prusaki, mrówki). Ich obecność w lokalu to zagrożenie dla zdrowia domowników (a zdarzają się sytuacje, w których zagrożone jest także życie osoby, na której „żerują” insekty – dojść może do poważnej reakcji uczuleniowej). Z tego samego względu istotna jest szybka interwencja i usunięcie szkodników z zakładów przemysłowych, zwłaszcza tych produkujących żywność.

Należy też wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Brak reakcji na obecność w mieszkaniu wyżej wymienionych owadów, może doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się – nie tylko w obrębie samego lokalu, ale także budynku. A gdy do tego dojdzie, walka z insektami będzie o wiele trudniejsza, ponieważ konieczne okaże się przeprowadzenie dezynsekcji w obrębie całego bloku lub kamienicy. Nie warto zatem ryzykować i w przypadku zauważenia w mieszkaniu owadów, skontaktować się z firmą taką, jak nasza. Nie tylko ocenimy skalę problemu, ale też podejmiemy środki, które pozwolą szybko się go pozbyć, nie dopuszczając do ponownego pojawienia się insektów w lokalu. A jeśli kłopot ze szkodnikami ma kilku lokatorów – wykonamy dezynsekcją wszystkich mieszkań oraz tzw. części wspólnych (zsypy, korytarze, piwnice), aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się szkodników w obrębie budynku.

W razie pytań, wątpliwości lub chęci skorzystania z naszej pomocy, pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 732-998-151.

Prawidłowo przeprowadzona dezynsekcja
Czy odpluskwianie mieszkania zawsze jest skuteczne?

Kategorie

Archiwa