Blog Arsen

Opróżnianie mieszkania krok po kroku

Opróżnianie mieszkania krok po kroku
4.96 99.13% 23 liczba głosów

Zbiór nieużywanych rzeczyNiemal każdy dom czy mieszkanie wymaga od czasu do czasu „gruntownego przeglądu”. Zgromadzone przez lata meble, akcesoria, narzędzia czy dziecięce zabawki, często zatrzymywane są z „sentymentu” lub na popularnej zasadzie „Może jeszcze kiedyś się przydadzą”. W ten sposób w piwnicach, garażach, na strychach, ale i w samych mieszkaniach bądź domach, powstają niemal całe magazyny rzeczy, które tak naprawdę należy po prostu… wyrzucić.

Opróżnianie mieszkania

Jeśli zdecydujemy się na uporządkowanie mieszkania, warto zadziałać systematycznie. Co to oznacza?

Taka praca, zwłaszcza przy dużej liczbie „zbiorów”, zajmie nam sporo czasu, dlatego też warto rozplanować ją sobie w czasie i np. każdy weekend poświęcić na przejrzenie jednego pomieszczenia. W ten sposób nie zniechęcimy się do porządków, za to systematycznie zaczniemy odzyskiwać przestrzeń, która do tej pory była, mówiąc kolokwialnie – zagracona.

Co zatrzymać, co wyrzucić?

Z całą pewnością należy poważnie zastanowić się nad sensem dalszego przechowywania tych rzeczy, które już lata temu zostały odłożone „na później”. Skoro do tej pory nie znaleźliśmy dla nich żadnego zastosowania, prawdopodobnie są to przedmioty po prostu zbędne. Nie używany od dawna ekspres do kawy, stary komputer (który „może uda się sprzedać”), zabawki, z których nasze dzieci dawno już wyrosły – takie rzeczy warto dodatkowo posegregować. Część z nich można oddać lub sprzedać (o ile ich stan na to pozwala), pozostałe oddać do utylizacji odpadów.

Robiąc porządki nie należy też zapominać o szafach z ubraniami. Zwykle dokupując nowe rzeczy, zwyczajnie dokładamy je do tych już znajdujących się w szafach czy szufladach, nie zastanawiając się nad tym, że niektóre ze znajdujących się w nich ubrań, od dawna nie były przez nas noszone. Dobrze jest zatem zastanowić się nad sensem ich gromadzenia – z wielu skorzystać mogą osoby ubogie (istnieje wiele organizacji charytatywnych, które chętnie przyjmą nieużywaną przez nas odzież).

Opróżnianie z pomocą profesjonalnej firmy

Bywa i tak, że samodzielne przeprowadzenie „rewizji” w mieszkaniu jest zbyt czasochłonne (jeśli np. odziedziczyliśmy w spadku mieszkanie po Zmarłej osobie). W takiej sytuacji należy oczywiście dokonać przeglądu znajdujących się w lokalu rzeczy (część pamiątek z pewnością warto zatrzymać). Jednak samodzielny wywóz mebli (często starych i uszkodzonych), ubrań czy innych przedmiotów, przekracza nasze możliwości (zarówno z uwagi na czasochłonność takiego zadania, jak i problemy z transportem). Wówczas zasadne jest skorzystanie z pomocy firmy takiej jak Arsen, której pracownicy nie tylko dysponują doświadczeniem w sprawnym i dokładnym opróżnianiu mieszkań, ale posiadają także środki transportu, które pozwalają na wywóz rzeczy na wysypisko lub do zakładu zajmującego się utylizacją odpadów (choćby sprzętu elektronicznego).

Jeśli znajdują się Państwo w sytuacji, która wymaga od Was opróżnienia jakiegoś lokalu, ale jego samodzielne posprzątanie przekracza Państwa możliwości, zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu: 732-998-151

Z czego wynikają wysokie koszty wywozu odpadów?
Sprzątanie po Zmarłym - jak doprowadzić mieszkanie do porządku?

Kategorie

Archiwa